pl
pl

Klej LetterClear – bezbarwny

LetterClear
Klej LetterClear

Klej LetterClear

Klej LetterClear – to NOWY znakomity bezbarwny dwuskładnikowy klej konstrukcyjny do budowy liter przestrzennych. Klej łączy profile: „Profil-3D” i „Profil brzegowy-3D” z frontem litery tworząc przeźroczystą spoinę. Klej LetterClear służy do budowy liter i znaków przestrzennych do wysokości 2 m. Klej konfekcjonowany jest w kartuszach o pojemności 230 ml (pojemność dwóch składników). Opakowanie kleju, przy jednorazowej aplikacji, pozwala na wykonanie około 18 mb spoiny. Klej LetterClear aplikuje się ze specjalnego dozownika – MIXPAC C 10:1 i nakłada za pomocą dyszy mieszającej (podobnie jak klej MetalPlex). Czas wiązania kleju to około 20 minut. Przydatność kleju po połączeniu składników wynosi około 6-9 minut.

UWAGA: przed zastosowaniem kleju do innych aplikacji wskazane jest wykonanie testów w celu określenia przydatności kleju. Klej należy przechowywać w chłodnych miejscach (nie mrozić). Aplikacja LetterClear powinna nastąpić po doprowadzeniu kleju do temperatury minimum 15 stopni, w której optymalnie mieszają się składniki. Niska temperatura negatywnie wpływa na połączenie ingredientów kleju. Klej przed zastosowaniem należy pozostawić na kilka godzin w temperaturze pokojowej. Nie wolno gwałtownie podnosić temperatury kleju. Okres przydatności kleju wynosi około 6 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na etykiecie opakowania kleju.

Sposób aplikacji kleju można porównać do kleju MetalPlex. Prezentacja użycia kleju MetalPlex znajduje się w animacji komputerowej – zakładka „Budowa Liter”, podstrona „Animacja Instruktażowa”.

Uwaga: Klej szkodliwy dla zdrowia. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z kartą bezpieczeństwa (charakterystyki) kleju i bezwzględnie się do niej stosować.