plen
plen

Budowa liter

Materiały pomocnicze

Nowością w naszej firmie jest usługa nanoszenia punktów gięcia liter na zamawianym „Profilu-3D”, wystarczy dołaczyć do zamówienia przesyłanego emailem projekt liter w skali 1:1 w cdr ( plik CorelDraw) na e-maila: zamowienia@3dsystem.pl, a otrzymają Państwo taśmę z naniesionymi punktami gięcia liter. UWAGA: usługa płatna!

O szczegóły proszę pytać sprzedawcę.

  • Materiały i narzędzia niezbędne do budowy liter to:
  • prasa pneumatyczna do gięcia „Profili-3D” (max zasilanie 2 bary);
  • taśma miernicza do pomiaru miejsc gięcia „Profili-3D”;
  • kołki drewniane o średnicy 6 mm;
  • kliny drewniane;
  • blat montażowy o wymiarach 250x125x2 cm z nawierconymi otworami (nieprzelotowo) o średnicy 6 mm.

Przedstawione powyżej elementy są dostępne w firmie 3D System. Nożyce do cięcia blachy, zestaw pilników, ściski, nożyk, cienkopis i zmywacz do cienkopisu należy kupić we własnym zakresie. Klient może samodzielnie wykonać materiały pomocnicze. W tym celu proszę o kontakt z firmą 3D System, która udzieli Państwu stosownych wskazówek.

Poniżej do pobrania instrukcja budowy liter opisująca dokładnie proces budowy liter, stosowane materiały i  narzędzia. 

Plik do frezowania blatu

Tu znajduje się plik roboczy do frezowania blatu montażowego (plik CoreDraw X3) projekt_2500_1250.cdr

Nowatorskim rozwiązaniem proponowanym przez firmę 3D System jest program do generowania punktów gięcia profili, który zastępuje klasyczny pomiar taśmą mierniczą.
Wersja komercyjna programu znajduje się w zakładce „Program”.
Główną zaletą programu do generowania punktów gięcia profili jest oszczędność czasu, jaki trzeba poświęcić na pomiar litery taśmą mierniczą. Ekonomia czasu przekłada się na znaczne oszczędności finansowe. Kolejny argument przemawiający za zastosowaniem programu to wyeliminowanie błędów popełnianych przez pracowników w trakcie pomiaru znaków taśmą mierniczą.