plenbgitukptrocsdefiesfrhuel
plenbgitukptrocsdefiesfrhuel

Klej MONOLITH 342-1

Klej MONOLITH 342-1

Klej MONOLITH 342-1 – to klej konstrukcyjny, dwuskładnikowy, nietransparentny o barwie morskiej. Służy do łączenia tworzyw sztucznych z laminatami oraz metalami. Wykorzystywany jest do budowy liter i znaków przestrzennych nie większych niż 2 m. Klej konfekcjonowany jest w kartuszach o pojemności 380 ml (pojemność dwóch składników). Opakowanie kleju przy jednorazowej aplikacji pozwala na wykonanie około 25 mb spoiny. Monolith aplikuje się ze specjalnego dozownika – typ H-285 i nakłada za pomocą dyszy mieszającej. Czas wiązania kleju to około 20 minut. Przydatność kleju po wymieszaniu wynosi około 7-10 minut.

Klej należy przechowywać w chłodnych miejscach (nie mrozić). Aplikacja Monolithu powinna nastąpić po doprowadzeniu kleju do temperatury 25°C, w której optymalnie mieszają się składniki. Niska temperatura negatywnie wpływa na połączenie ingredientów kleju. Przed zastosowaniem konieczne jest pozostawienie kleju na kilka godzin w temperaturze pokojowej. Nie wolno gwałtownie podnosić temperatury kleju.
Okres przydatności kleju wynosi około 6 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na etykiecie opakowania kleju.

Zastosowanie i sposób aplikacji kleju prezentuje animacja komputerowa – zakładka „Budowa Liter”, podstrona „Animacja Instruktażowa”.

Uwaga: Klej szkodliwy dla zdrowia. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z kartą bezpieczeństwa kleju i bezwzględnie się do niej stosować.