KLEJ PMMA PŁYNNY NR 1

Klej PMMA płynny nr 1 - klej jednoskładnikowy, bezbarwny

Klej PMMA płynny nr 1 – to klej płynny jednoskładnikowy, bezbarwny o silnej woni. Klej został opracowany przez polskich specjalistów specjalnie do łączenia „Profil-3D”. Służy do wstępnego łączenia taśmy „Profil-3D” z frontem litery. Poprzedza proces klejenia klejem gęstym PLEX 9021-0. Wykorzystywany jest do budowy liter nie większych niż 80 cm.

Klej konfekcjonowany jest w metalowych puszkach o pojemności 0,25 l i 0,5 l. Jedno opakowanie kleju 0,25 l pozwala na wykonanie 100-150 mb spoiny. Klej dozuje się ze specjalnej bezbarwnej butelki o pojemności 50ml. Aplikacja następuje poprzez nałożenie igły na końcówkę dozownika. Klej nakłada się w małej ilości, tak by nie powodować jego wycieku. Dla celów szkoleniowych zaleca się wykonanie próbnych połączeń z wykorzystaniem PMMA bezbarwnej. Test pozwala na określenie sposobu i ilości dozowanego kleju. Wstępne wiązanie kleju następuje po 30 minutach. Po upływie tego czasu można zastosować klej gęsty. Nie należy stosować tego kleju do łączenia taśmy „Profil Brzegowy – 3D” z PMMA. Klej należy przechowywać w chłodnym miejscu (nie zamrażać). Optymalna temperatura klejenia to 25°C.

Klej PMMA - bezpieczeństwo

Uwaga: Klej bardzo szkodliwy dla zdrowia. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z kartą bezpieczeństwa kleju i bezwzględnie się do niej stosować. Nie wolno kleić w pomieszczeniach bez sprawnej wentylacji. Obowiązkowo należy zakładać maskę chroniącą twarz i drogi oddechowe przed oparami kleju.

 
Scroll to Top